Čeští dolaroví milionáři věří nemovitostem

Euro - bankovky - peníze - čeští dolaroví milionáři
Zdroj: sxc.hu

Čeští dolaroví milionáři v oblasti investic věří především stavebním pozemkům a nemovitostem. Vyplývá to z průzkumu J&T BANKA Wealth Report 2019.

„Vysoké očekávání u nemovitostí je důsledkem inflace u jejich cen a s tím spojenou uvolněnou měnovou politikou, která přináší nízké úrokové sazby,“ uvedl Petr Sklenář, hlavní ekonom J&T Banky.

Milionáři očekávají nejvyšší výnos nejčastěji u stavebních pozemků (41 %), residenčních nemovitostí (36 %) a jiných nemovitostí (26 %). Naopak zemědělská půda je pro české milionáře již za zenitem a vysoké výnosy od ní očekává pouze 20 % milionářů, což je historicky druhý nejnižší výsledek.

Zajímavé výnosy čeští dolaroví milionáři očekávají též od akcií, korporátních dluhopisů a alternativních investic. České akcie se těší historicky největšímu zájmu, když od nich nejvyšší výnosy očekává 12 % dotázaných milionářů.

Dolaroví milionáři jsou v Česku převážně muži (85 %) starší 50 let (téměř 60 %). Průměrný věk českých milionářů se pohybuje mezi 50 a 53 lety. Milionářů do 40 let věku je necelých 10 %, ovšem jejich počet postupně stoupá.

Zdroj: J&T BANKA Wealth Report 2019

 

Buďte první kdo přidá komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..