České celebrity podvedené privátním bankéřem

Jiřina Bohdalová - herečka - české celebrity
Zdroj: Wikipedia.org

Herečka Jiřina Bohdalová, režisér Ivan Zachariáš či ředitel rádia Impuls Jiří Hrabák byli podvedeni dnes již bývalým privátním bankéřem Komerční banky Radkem Pokludou. Prodal jim falešné obrazy.

Privátní bankéř Radek Pokluda tvrdil, že obrazy pocházejí ze sbírek Komerční banky. Ve skutečnosti je ale prodával od překupníka Jaroslava Fröhlicha. A nejednalo se o cenné originály, nýbrž o bezcenné padělky.

Kupříkladu Jiřina Bohdalová za padělek obrazu Emila Filly s názvem Zátiší s dýmkou a hrozny zaplatila 1,95 mil. Kč. „Pan bankéř to prezentoval tak, že se jedná o propadlé zástavy Komerční banky a že KB nabízí tyto obrazy svým VIP klientům k odkupu za odpovídající ceny. Paní Bohdalová se cítí velice podvedena jak ze strany bankéře, tak ze strany Komerční banky. Neměli jsme tušení, že jde o padělek,“ uvedl Michal Morawski, advokát Jiřiny Bohdalové.

Jiří Hrabák, ředitel rádia Impuls, si nakoupil padělky obrazů za 5 mil. Kč a režisér Ivan Zachariáš koupil padělek akvarelu Josefa Čapka za 1,7 mil. Kč.

Komerční banka se od činnosti svého bývalého bankéře distancuje. „Jakoukoliv účast Komerční banky na soukromých aktivitách bývalého zaměstnance striktně vylučujeme. Komerční banka nekomentuje probíhající trestní řízení. Na tomto přístupu nic nemění ani to, pokud by se věc měla mimo jiných týkat i našeho bývalého zaměstnance,“ uvedl Pavel Zúbek, tiskový mluvčí KB.

Zdroj: iRozhlas.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..