Capital Partners nechtějí vyplatit odškodnění. Klientům nabízí odkoupení pohledávky kyperská firma

Peníze v dětských rukách - mince - daně z nabytí
Zdroj: sxc.hu

Společnost Capital Partners prohrála soudní spor s klienty o odškodnění za způsobené investiční ztráty. Náhrady ale nechce vyplatit a protahuje spor. Klientům nabízí odkoupení pohledávky tajemná kyperská firma Fiorami Holdings Limited.

Kypreská společnost Fiorami Holdings Limited nabízí za pohledávky poškozených klientů Capital Partners 20 % hodnoty. Stojí za ní „fiktivní vlastník“ Stella Michail (33), která má na své jméno psané další desítky společností.

„Stella Michail je stoprocentním vlastníkem hlasovacích práv, a pravděpodobně tedy půjde pouze o zástupce, za nímž stojí někdo jiný. Je to velmi často využívaný postup, který slouží ke skrytí skutečných vlastníků,“ uvedla Petra Štěpánová ze společnosti Bisnode.

Poškozování klientů Capital Partners popsala jejich advokátka: „Makléři dávali tipy na ‚zaručeně‘ výnosný obchod. Dávali investiční doporučení, klienti si zapsali, jaké akcie a kolik jich mají koupit. Za chvíli jim zavolali z oddělení, které přijímalo příkazy k operacím, a těm klienti přeříkali, co jim nadiktovali makléři.“

Capital Parnters za poškozování klientů obdržela pokutu od České národní banky v rekordní výši 20 mil. Kč. Poté se přejmenovala na CLMT.

Zdroj: Aktuálně.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..