ANO, je líp! Majetek Andreje Babiše za 5 let vzrostl ze 40 mld. Kč na 88 mld. Kč

Andrej Babiš, 1. místopředseda vlády a ministr financí
Zdroj: MF ČR

Andrej Babiš zůstává nejen milionářem a druhým nejbohatším Čechem, ale za svého působení ve vládě ještě zbohatl. A ne málo. Jeho předvolební heslo „ANO, bude líp!“ se tak plně naplnilo.

Andrej Babiš z důvodu přijatého zákona „lex antiBabiš“ o střetu zájmů umístil svůj Agrofert do svěřenských fondů. „Jeho zemědělsko-potravinářský Agrofert je sice aktuálně zaparkovaný ve dvou svěřenských fondech, Babiš ale zůstává jediným příjemcem z nich plynoucích benefitů, proto ho dále řadíme mezi tuzemské miliardáře,“ uvádí časopis Forbes, který sestavuje žebříček nejbohatších lidí.

Podle časopisu Forbes navíc majetek Andreje Babiše raketově roste. Zatímco v roce 2013 byl druhým nejbohatším občanem České republiky s majetkem 40 mld. Kč, v roce 2017 Forbes uvádí jeho majetek v hodnotě 88 mld. Kč.

„Významným zdrojem příjmů firem bývalého místopředsedy vlády jsou přitom státní zakázky, obchody, ve kterých je účasten stát, případně kde stát určuje podmínky transakcí. Jedná se třeba o známý případ přimíchávání bionafty do paliv. To má na starost společnost Čepro, jejímž jediným akcionářem je ministerstvo financí, které do svého vyhazovu z vlády řídil přímo Babiš, teď ho vede jeho poslanec Ivan Pilný,“ uvádí Forum24.cz.

A se společností Čepro se obchody Agrofertu daří. Před několika lety dodávaly firmy Preol a Primagra Čepru 50 % odebírané bionafty, v současnosti již dodávají 87 %. Místo firmám Andreje Babiše uvolnila ústecká Kratolia, která podlehla uštknutí Daňové kobry, ovládané ministerstvem financí.

Zdroj: Forum24.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..