Andrej Babiš zneužívá koronavirus. Ve stavu nouze likviduje svůj střet zájmů

Andrej Babiš, 1. místopředseda vlády a ministr financí
Zdroj: MF ČR

Na pondělní jednání Vlády České republiky se jako mimořádný bod dostalo projednávání zákona o evidenci skutečných majitelů. Jeho předložená úprava nahrává Andreji Babišovi (ANO) v jeho sporu o střetu zájmů. Zneužívá Andrej Babiš současný stav nouze ve svůj prospěch?

„Myslíte to vážně – chtít pod rouškou koronaviru – narychlo dělat čachry se zákonem o evidenci skutečných majitelů? Není tajemství, že tento zákon by mohl být pro posouzení vašeho střetu zájmů a potvrzení faktického vlastnictví Agrofertu zásadní,“ uvedl spolek Milion chvilek.

Andrej Babiš dlouhodobě svůj střet zájmů popírá. Podle předložené novely by se ale zbavil legálního střetu zájmů zcela – byl by sice nadále považován za majitele svěřenského fondu, do kterého Agrofert vložil, ale již by nebyl považován za majitele holdingu.

„Dělat v této situaci, kdy celá země řeší boj s koronavirem, zvláštní změny zákona o evidenci skutečných majitelů, je, myslím, za hranou,“ reagoval na zprávu na sociální síti Facebook Marian Jurečka, předseda KDU-ČSL.

„Odmítáme, aby v době, kdy země čelí virové pandemii, zavírají se hranice, chybí ochranné pomůcky pro zdravotníky, premiér Babiš bez skrupulí tlačil to, co pálí jeho, a snažil se vyřešit svůj kolosální střet zájmů. A to v době, kdy spoléhá na to, že pozornost veřejnosti a médií bude logicky upřena jinam,“ uvedl v tiskové zprávě Vít Rakušan, předseda STAN.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

1 trackback / pingback

  1. Deficit utržený ze řetězu: Andrej Babiš počítá až s 200 mld. Kč! - TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..