Andrej Babiš má smůlu. Agrofert neuspěl ve sporu o 20 mld. Kč

Unipetrol
Zdroj: Unipetrol.cz

Agrofert neuspěl ve sporu s PKN Orlen o 20 mld. Kč za údajné porušení dohod při privatizaci společnosti Unipetrol. Ústavní soud odmítl stížnost jako neopodstatněnou.

Agrofert miliardáře Andreje Babiše si stěžoval na postup rozhodčího řízení ve sporu s PKN Orlen a následný postup soudů, kde chtěl zrušit celé rozhodčí řízení. „Ústavní soud dospěl k závěru, že nejenom v řízení před obecnými soudy, ale i v samotném rozhodčím řízení, bylo ze strany soudů, respektive rozhodčího soudu, postupováno s maximální péčí a byly zachovány zásady, na kterých spočívá spravedlivý proces,“ uvádí usnesení Ústavního soudu.

Společnost Agrofert požadovala odškodnění ve výši 20 mld. Kč za nedodržení dohod s PKN Orlen. Ta koupila Unipetrol v roce 2004 za 14,7 mld. Kč a údajně přislíbila odprodej některých jeho dceřiných společností (Kaučuk, Aliachem, Paramo a Chemopetrol) Agrofertu. K tomu ale nedošlo.

Andrej Babiš měl o Unipetrol zájem již v roce 2001. Cena 11,7 mld. Kč navržená tehdejší vládou v čele s ČSSD vedené Milošem Zemanem se mu ale zdála příliš vysoká a podnik nekoupil.

Zdroj: iDNES.cz

3 trackbacky / pingbacky

  1. Andrej Babiš hraje ruletu se státním rozpočtem. Propadl krátkodobému dluhu - TěžkýPrachy.cz
  2. Julius Šuman: Andrej Babiš připravil stát za působení na MF ČR o 300 mil. Kč na daních - TěžkýPrachy.cz
  3. ANO, je líp! Majetek Andreje Babiše za 5 let vzrostl ze 40 mld. Kč na 88 mld. Kč - TěžkýPrachy.cz

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..