Analýza ČSSD: Andrej Babiš musí vysvětlit původ svého bohatství

Andrej Babiš, 1. místopředseda vlády a ministr financí
Zdroj: MF ČR

Analýza ČSSD o 70 stranách se dotazuje Andreje Babiše na původ bohatství. Musí vysvětlit nejen některé pochybné transakce (korunové dluhopisy či prodej akcií společností Profrost, Afeed CZ a Affed Agrofertu), ale i získání společnosti Agrofert.

Analýza ČSSD vyjadřuje vážné pochybnosti nad legálností původu bohatství Andreje Babiše„Ministr Babiš těmito podezřeními ohrožuje nejen důvěryhodnost našeho kabinetu a jeho tříletou úspěšnou práci, ale také důvěryhodnost státu. Jako předseda vlády proto nemohu tuto věc přejít mlčením,“ uvedl premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Andrej Babiš má do pátku 28. 4. 2017 čas zodpovědět na 22 otázek kladených v závěru studie. Mezi otázkami kladenými ministru financí, předsedovi ANO a majiteli Agrofertu je např. dotaz:

  • Jak získal manažer Andrej Babiš před 17 lety 45procentní podíl v Agrofertu v hodnotě necelých dvou miliard a kde na to vzal peníze, když do roku 2000 byl jeho zveřejněný čistý příjem pouze 8,3 milionu korun?

Zároveň žádají vysvětlení transakce z roku 1999, kdy Andrej Babiš „odkoupil od polostátního podniku Spolana desetiprocentní podíl v Agrofertu za pouhých 2,5 milionu korun, přestože jeho reálná hodnota byla několik set milionů korun“.

Zdroj: Lidovky.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..