Amazon natočí seriál Pán prstenů. Nejméně za 1 mld. USD

Pán prstenů
Zdroj: Fantasyobchod.cz

Nejméně 1 mld. USD bude stát natáčení nejdražšího seriálu v historii. Amazon koupil práva na seriál Pán prstenů za více než 200 mil. USD.

Seriál Pán prstenů ze ságy J. R. R. Tolkiena má pomoci Amazonu prorazit v konkurenci s online streamovanou videotékou Amazon Prime, která aktuálně zaostává za Netflixem a nedaří se jí ani v konkurenci Disney.

Natáčení seriálu na Novém Zélandu by mělo stát nejméně 1 mld. USD a počítá s několika sériemi. Dějově se má zařadit před první díl ságy Pán prstenů – Společenstvo prstenu.

Filmaři původně zvažovali natáčení ve Skotsku, od čehož je ale odradil plánovaný Brexit – vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Nakonec zvítězil Nový Zéland, kde byla natáčena již série filmů Pán prstenů i dvoudílný Hobit.

„Když jsme pátrali po lokacích, ve kterých bychom mohli uvést v život prastarou krásu Středozemě ve Druhém věku, věděli jsme, že potřebuje najít něco majestátního, neposkvrněné pobřeží, lesy, hory, a také místo, kde najdeme studia, vysoce kvalifikované a zkušené řemeslníky a další lidi na světové úrovni,“ zdůvodnili volbu J.D. Payne a Patrick McKay, producenti seriálu.

Natáčení by mělo začít v průběhu několika měsíců.

Zdroj: E15.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..