Alena Schillerová odmítá uhradit ušlý zisk živnostníkům

Alena Schillerová - MF ČR - ušlý zisk
Zdroj: MF ČR

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) odmítá uhradit podnikatelům ušlý zisk z důvodu omezení nařízených vládou v rámci vyhlášeného stavu nouze. Chce uhradit pouze „skutečnou škodu“.


„Pokud vznikne skutečná škoda – škoda na majetku nebo by došlo k nařízení nějakého konání – tak samozřejmě ta škoda se hradit bude. Stát nebude hradit ušlý zisk, to je můj právní názor a za tím si stojím,“ uvedla Alena Schillerová v České televizi.

Vláda dle mnohých právních názorů stížila možnost žádosti náhrady škody tím, že opatření na zamezení šíření koronaviru přestala vydávat podle krizového zákona, ale přešla na stejná opatření, ale podle zdravotního zákona.

Alena Schillerová nechce náhrady ušlého zisku vyplácet, protože by to významně zatížilo státní rozpočet. „Jsem zodpovědná za fiskální situaci tohoto státu, a představa, že bychom každému hradili ušlý zisk, který měl podnikatel třeba v době ekonomické konjunktury, prostě není možná. To by v takovémto případě stát nezaplatil,“ uvedla.

Ministryně financí se odvolává na to, že náhradu ušlého zisku stát neuhradil ani při povodních, kde byly např. zavřené obchody v zasažených oblastech.

Zdroj: E15.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Podělte se o svůj názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..